Neden Tercih Etmeliyim?

Çelik konstrüksiyon yapıların taşıyıcı sistemi, betonarmede olduğu gibi kolon kiriş sistemi ile birbirine bağlı değildir. Tüm duvarlar taşıyıcı özelliktedir ve perçinli sistemle birleştirmesinden dolayı deprem anında esner fakat yıkılmaz. Yapılan araştırmalarda hafif çelik konstrüksiyon sistemlerin 8.9 şiddetinde depreme dayanıklı olduğu kanıtlanmıştır.

Hafif çelik konstrüksiyon yapılar, çeliğin geri dönüştürülebilir bir malzeme olmasından ötürü çevre dostudur. Kullanılan diğer malzemeler insan sağlığına uygun ve uzun ömürlüdür.

Üretilen paneller sahada kısa sürede birleştirilerek kurulum süresi en aza indirilmektedir. Dolayısıyla tüm inşaatın teslim süresi de en güvenilir ve hızlı bir şekilde olmaktadır.

Her bütçeye uygun şekilde ve istenilen m²’de ve istenilen malzemelerle tasarlanması mümkündür. Betonarmeye göre daha uygun fiyatlıdır.

Hafif çelik konstrüksiyon yapıların üretim ve montajı farklı iklim koşullarından etkilenmediği gibi, taşıyıcı karkas içerisinde gerekli ısı izolasyonu yapıldığında dört mevsim kullanılabilen konut özelliği taşımaktadır.